Koktejl

No comment

Kelly od Evelíny, US Teddy dalmatin - stejné morče na dvou různých obrázcích:


zdroj: www. zpanelbergu.websnadno.cz

zdroj: morcata. odeveliny.com

DCex
23.8.2007

Celý článek...

 

Interview s Hubertem

Redaktor Daily Cavy (dále jen DC):Dobrý den, chtěla jsem Vás, jako zástupce plemene skinny, požádat za redakci DailyCavy o krátký rozhovor. Pokud by Vám to tedy nevadilo.

Hubert: Dobrý den. Ne nevadilo klidně se ptejte.

DC: Tak to jsem ráda. Kdyby jste se nám mohl na začátku představit a říct něco krátce o sobě.

Celý článek...

 

Trocha poezie... (ani morče nezabije :o))

Sotva odemknu a vstoupím do předsíně 
Už slyším pískat naše mazlíčky 
Co do té doby váleli se líně 
A teď by chtěli něco z ledničky.

A tak je pozdravím a něco pro ně hledám 
Tváří se totiž, že už hlady nevidí 
Že prý je trápím, že jim najíst nedám 
Co taky může morče čekat od lidí?

Nakrájím okurku a nasypu jim zrní 
Jako ti nevděčníci chtěla bych se mít 
Jenom se cpou a spokojeně vrní 
A když se nacpou, jdou zas lenošit.

Každý den u nich aspoň chvíli posedím 
Ráda se dívám, jak jim chutná tráva 
Skoro jim závidím, že lidi trávu nejedí 
Vždyť roste zadarmo, je šťavnatá a zdravá...

S morčetem na klíně tíha ze mne padá 
Je to má osvědčená cavy-terapie 
Tiše si brouká, když mu hladím záda 
a malým jazýčkem mi z rukou smutek smyje

DCpoet
12.3.2008

 

 

Mám jich sto a všechny je mám rád(a)

Když se tak rozhlédneme po naší chovatelské veřejnosti, vidíme chovatelské stanice, které mají jen pár morčat a pak jsou chovatelské stanice, které mají morčat doslova nepočítaně.

Samozřejmě že k dosažení vynikajících a ne jen nahodilých výsledků v chovu i na výstavách je třeba mít širokou chovatelskou základnu, jinak se o nějakém cíleném šlechtění asi nedá hovořit. Na druhou stranu je třeba k úspěšnému chovu se o chovná zvířata patřičně starat a to zabírá čas. Kde je ta hranice, o kolik morčat se jeden nadšenec může postarat? 
Jistě že záleží na spoustě věcí – na tom, kolik volného času chovatel má, zda má k ruce nějakého pomocníka (známe maminky nadšené chovatelky, které stejné nadšení pěstují u svých ratolestí) a v neposlední řadě je tu i finanční stránka – jsou to sice jen malí hlodavci, ale přeci jen toho sežerou hodně.

Celý článek...

 

Rozhovor s Andreou Kroftovou

dlouholetou chovatelkou morčat (CHS AndyMar) a předsedkyní ZO chovatelů morčat a jiných hlodavců

Dobrý den, především vám chci poděkovat, že jste si na nás udělala čas. Myslím, že nelze začít rozhovor s dlouholetou chovatelkou a předsedkyní ZO Chovatelů morčat jinak, než tím, že se zeptám, jak jste se dostala k chovu morčat. Můžete se tedy ohlédnout a říci nám, co vás k chovu přivedlo, zda jste také začínala od „zverimexáčka“ nebo jste měla to štěstí a už vaše první morče bylo čistokrevné?

Vzhledem k tomu, že pocházím z vesnice, kde se od nepaměti chovala drobná hospodářská zvířata, především králíci, neměla jsem nikdy ke zvířatům daleko. Často se stávalo, že nějaký malý ušák skončil jako mazlík v dětském pokojíku. Ale opravdového "pokojového mazlíčka" jsem od rodičů dostala ve 4 letech. Byl to „sameček“ křečka syrského. Za dva dny tento porodil 14 mladých:o) Úměrně věku rostl jak počet, tak velikost chovaných mazlíků "zverimexáčků".... křečíci, křečci, morčata, pětikiloví "zakrslí" králíčci a pes Lusina. 
Na svoje první "značkové" morče jsem narazila v inzerátu. Byl to rex, jmenoval se Norick, narodil se v CHS Metropol Martiny Kletečkové a psal se rok 2002. 

Tak jste si tedy pořídila prvního rexe a následovala první samička, první odchov, první výstava, první pohárek…? V jakém to bylo pořadí a na co z těch začátků nejraději vzpomínáte?

Celý článek...

 
Více článků...